Haber

Çin’deki Araştırmacılar Yeşil Tarımı Desteklemek İçin Tarımsal Zararlılarla Mücadele Teknolojisini Uyguladı

Güneybatı Çin’in Guizhou eyaletinden uzmanlar, yeşil tarımı desteklemek için bir tür biyolojik tarım haşere kontrol teknolojisi uyguluyorlar.

SES 1 (Çince): ZHANG CHANGRONG, Guizhou Tarım Bilimleri Akademisi’nde araştırmacı:

“Tarımın ağır gelişmesiyle birlikte geniş bir alana tek tip ürün ekilmesi ciddi hastalıklara ve tarım zararlıları gibi sorunlara yol açabiliyor. Kimyasal tarım ilaçlarının kullanımı birçok soruna neden oluyor. Zararlılar ilaçlara karşı direnç geliştirebiliyor ve tarım ilacı kalıntıları çevreyi kirletiyor. “Kontrol” olarak da bilinen biyolojik kontrol teknolojisi, uluslararası toplum tarafından çevre dostu olarak kabul edilen bir analizdir. Ekolojik çevreyi büyük ölçüde koruyan tarımın sürdürülebilir gelişimini sağlamak için zararlıların ve hastalıkların önlenmesi ve kontrolünde de öncelikli bir seçenektir.”

SES 2 (Çince): YANG MAOFA, Guizhou Üniversitesi Tütün Bilimi Fakültesi Dekanı:

“Zararlıların biyolojik düşmanları olan predatörler yani parazitoitleri serbest bıraktıktan sonra zararlıları tüketerek onları önler ve kontrol altına alırız. Zararlıların bu doğal düşmanları için üreme sistemi kurmuş ve büyük oranda çoğaltabilmekteyiz. .Ayrıca bu faydalı böcekleri farklı alanlardaki farklı eserlerin ortasına bırakacak şekilde geliştirdik.Teknolojimiz var.”

Son yıllarda, biyolojik tarımsal haşere kontrol teknolojisi, Guizhou’da çay, kivi, yaban mersini, biber, üzüm ve diğer mahsullerdeki zararlıları kontrol etmek için yaygın olarak kullanılmakta ve tarım ürünlerinin kalitesini büyük ölçüde artırmaktadır.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guiyang’dan bildirdi.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu