Haber

Mercedes-Benz Türk’ün Sağlık Kamyonu şoförleri evlerinde ağırlandı

Konfor ve güvenlik kadar sürücülerin sağlığına ve özenine de değer veren Mercedes-Benz Türk, bu kez Sağlık Kamyonu uygulamasıyla.  Aksaray Kamyon Fabrikasında şoförlerin yanındaydı. Tır şoförlerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak için özel olarak tasarlanan TIR’da gün boyunca 1 dahiliye uzmanı, 1 fizyoterapist, 1 psikolog ve 2 berber hizmet verdi.

Türkiye kamyon pazarının öncüsü Mercedes-Benz Türk’ün Sağlık Kamyonu uygulamasının 2023 yılındaki yeni durağı Aksaray oldu. 26 Mayıs’ta Reşadiye’de yılın ilk uygulamasının ardından Mercedes-Benz Türk, 7 Haziran’da Aksaray Fabrikası’nda bulunan Sağlık TIR’ında tır şoförlerine berber, doktor, fizyoterapist ve eğitim hizmeti verdi. Türkiye’de bir ilk olarak 2022 yılında başlayan uygulama çerçevesinde 10 noktada 3500 tır şoförüne ulaştı, 2023 yılı sonuna kadar İstanbul, Aksaray, Gaziantep ve Düzce, Manisa, Bursa, Amasya olmak üzere 2 farklı lokasyonda devam edecek. Mersin, Erzincan. Adana ise bu sayıdan daha fazla sürücüye ulaşmayı hedefliyor.

Actros L 1851 LS modeli özel tasarım

Kamyon şoförlerinin ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamak için özel olarak tasarlanan treyleri ile Actros L 1851 LS Sağlık Kamyonunda sürücülerin ön muayenesini yapan dahiliye uzmanı, gerekli gördüğü kişileri sağlığa yönlendirdi. Tedavi için kurumlar. Fizyoterapistin uzun yol sürücülerine araçta yapabilecekleri hareketleri ve gerçek oturma durumlarını anlattığı etkinlikte, Sağlık TIR’ındaki berberler sürücülerin saç ve sakal bakımını gerçekleştirdi. Talep üzerine 2023 yılında gruba dahil olan psikolog sürücülere takviye verdi. Bu yılın yenilikleri arasında eğitim de yerini aldı. Aksaray Fabrikası’ndaki Sağlık TIR’ına gelen sürücülere uzmanlar tarafından eğitim verildi. Hayatlarının büyük bir bölümünü yollarda geçiren sürücülerin sağlığına ve konforuna katkıda bulunmayı amaçlayan Mercedes-Benz Türk’ün Sağlık Kamyonu, en yoğun kullanılan hudutlarda yer alıyor. Etkinlik alanlarında mola veren tüm tır şoförleri Sağlık Tırı hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Dünya standartlarında yerli üretim

Sağlık Tırı’nın hizmet verdiği Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 30 yılı aşkın süredir İç Anadolu Bölgesi’nde çekici ve çekici kamyonlar üreterek Türkiye’nin hizmetine sunuyor. Actros ve Acros model kamyon üreten ve dünya standartlarında yerli üretim gerçekleştiren Aksaray fabrikası, Daimler Truck AG’nin bugün geldiği noktada en değerli kamyon üretim üslerinden biridir. Ülkedeki varlığının 60 yılına yaklaşan Mercedes-Benz Türk, dün olduğu gibi gelecekte de üretim, ihracat, istihdam, Ar-Ge faaliyetleri ve kurumsal sosyal fayda programlarıyla Türkiye için değer üretmeye devam edecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersincik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu