Haber

197 depremzede öğrenci çarşamba günü derse başladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeden Samsun’un Çarşamba ilçesine gelen 197 öğrencinin derse başladığı bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada, 11 ili etkileyen depremin ardından okullarda eğitimin 20 Şubat’ta yeniden başladığını söyledi.

Deprem bölgesinden ilçeye gelen depremzedelerin olduğunu belirten Özdemir, “Öğrencilerimizin nakil işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak okullarımıza kayıtlarını yaptırdık. 25 anaokulu, 50 ilkokul olmak üzere toplam 197 öğrencimiz var. 52’si ortaokul, 70’i lise olmak üzere ilçemizdeki okullarımızda konakladık.Öğrencilerimizi kaldıkları en yakın okullara kayıt ettirmeye özen gösterdik.”

Öğrencilere kırtasiye yardımı da yaptıklarını ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

“Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin kitap, defter ve kırtasiye ihtiyaçları için destek sağladık. Ayrıca okullarımıza rehber öğretmenlerimizi atadık, öğrencilerimizin aileleri ile görüşüp psikolojik destek sağlıyorlar. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar versin. İnşallah bu günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.”

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu