Haber

İYİ Parti’den Murat Keçeciler istifa etti

UYGUN Partisi’nde 24-25 Haziran’da yapılacak olağan kurultay öncesi istifa haberleri gelmeye devam ediyor. GÜZEL Parti STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Keçeciler, Konya’da düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

‘Yeni bir siyasi kültüre ihtiyaç var’

Keçeciler, istifa nedeni hakkında şunları söyledi:

“İYİ Parti’deki arkadaşların kafası karışık. ÂLÂ Partisi Konya İl Başkanı Kadir Ulusoy, genel merkeze karşı genel başkan seçildi. Siyaset duygularla yapılır, ideallerle yapılır ama biraz zeka katmak gerekir. Bugün siyaset sahasının temizlenmesi gerekiyor.

Ne yazık ki bu sistem içerisinde vasıfsız ve vasıfsız siyasetçiler ve siyasetçiler ortaya çıkıyor. Akşener Bey altılı masadan kalktığında yaptığı açıklamada ‘ya tarih yazacaklar ya da tarih olacaklar’ dedi. YETER PARTİ seçimlerde ‘tarih yazacağız’ sloganını kullanmış, sonuç olarak seçimler kaybedilince FİNE PARTİ tarih olmuştur.

Yeni bir siyasi kültüre ihtiyaç olduğunu söyledik. Genel Müdürlüğe birçok proje sunduk ama kabul edilmedi. ÂLÂ Parti’de siyaset yapamayacağımı anladım. ‘Kaybedilen bir kavgaya sebep olmayalım’ dedik. Bıraktım.”

AKŞENER PARTİ ROZETİNİ TAKTI

Anavatan Partisi’nin kurucularından ve eski Devlet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mehmet Keçeciler’in oğlu Murat Keçeciler, 2022 yılında İYİ Parti’ye katıldı ve parti rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu