Ekonomi

Michael Saylor: “Bitcoin’in %80 pazar payına ulaşması engellenemez”

Investing.com – Sadık bir Bitcoin savunucusu MikroStratejiYönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin’inGeleceğe olan inancını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.

Bloomberg HT ile yaptığı bir röportajda Michael Saylor, Bitcoin ağına güveninin tam olduğunu açıkladı. Saylor, teknoloji devlerinin yapay zeka aracılığıyla dünyadaki tüm bilgi işlem gücüne sahip olsalar bile Bitcoin ağını çökertemeyeceklerine inanıyor.

Bu bağlamda Bitcoin ağına güveni tam olan Saylor, piyasadaki en büyük kripto para biriminin yakın gelecekte piyasanın %80’ine hakim olacağını da iddia etti. Saylor’ın iddiası gerçekleşirse kripto para birimi bölümündeki görünüm mevcut durumdan oldukça farklı olacak.

Küresel yazılım devi MicroStrategy şu anda bilançosunda en çok BTC tutan kurumsal şirket unvanını koruyor. Bu nedenle Saylor’ın Bitcoin’e olan inancı, diğer savunucuların telaffuzlarının aksine uzun süredir eyleme dönüştü. Çünkü son finansal raporlara göre MicroStrategy’de 140 bin BTC bulunuyor. Şirket, BTC ölçümünü sistematik olarak artırma stratejisini sürdürüyor.

Saylor ayrıca Bitcoin pazarının gelişimi için değerli bir eke sahiptir. Son olarak MicroStraegy’nin, Bitcoin ağının 2. katman çözümü olan Lightning Network tarafından desteklenen yazılım uygulamaları geliştirme sürecinde olduğu açıklandı.

MicroStrategy kurucusu, Bitcoin’e olan inancının yanı sıra yapay zekanın önümüzdeki dönemlerde daha da değerli bir pazar payı elde edeceğine inanıyor. Saylor, Bitcoin ve yapay zekayı geleceğin durdurulamaz teknolojileri olarak görüyor.

Öte yandan, sadık bir Bitcoin savunucusu Michael Saylor , kripto pazarının geri kalanı için benzer bir fikre sahip değil. Geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarda altcoin piyasasına odaklanmıştı. sert eleştirilerde Bitcoin’de yer alan Saylor, Bitcoin ile yaşanan son gelişmelerin ardından çarpıcı bir fiyat iddiasında da bulundu. Michael Saylor geçen hafta Bitcoin’in değerinin 10 kat artacağını savunarak BTC’nin %80 pazar payına ulaşacağı inancıyla örtüşen bir fiyat tahmini yaptı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu